راهنمای کامل خرید وام مسکن به صورت قانونی

گاهی شرایطٰ، ضوابط و مقرارات برای اخذ یک وام چنان دشوار و زمان بر است که فرد از گرفتن وام پشیمان می‌شود، گاهی هم در یک بزنگاه، معامله جانانه ای سرغمان می آید که وقتی برای تلف کردن و رد شدن از هفت خوان رستم را نداریم. در این موقعیت ها است که گزینه ای به نام خرید وام دادرس فردی خواهد بود که متقاضی دریافت وام با حداقل ریسک است.

آیا تاکنون به خرید وام فکر کرده اید؟

اولین نکته ای که در خرید وام باید به آن توجه داشته باشید این است که در دام دلالان نیافتید! افراد سودجو همیشه در کمین هستند تا از نیاز اعضای جامعه سو استفاده کرده وشرایطی تحمیلی را قانونی جلوه دهند، پس مشاوره گرفتن از مشاورین قابل و حقوقی برای شما اطمینان خاطری خواهد بود تا قدم به قدم خود را با اعتماد بردارید، ما هم در این میان با بیان هر آن چه که در خصوص خرید وام وجود دارد در کنارتان خواهیم بود.

خرید وام مسکن

یکی از پر معامله ترین وام هایی که بین و خریدار و فروشنده رد و بدل می شود، خرید وام مسکن است. بسیاری از خانه اولی ها در زمان تغییر نرخ خرید مسکن دیگر قادر به استفاده از وام خود نخواهند بود، در چنین شرایطی افراد تمایل دارند تا وام خود را واگذار کرده تا هم گره از کار دیگری بگشایند و هم سودی به دست بیاورند.

در این مسیر پر فراز و نشیب اگر خریدار یا فروشنده احاطه کامل به قوانین نداشته باشند حتما دچار دردسر خواهند شد و عواقب قانونی گریبان گیر آن ها خواهد بود.

 چرا وام مسکن؟

خرید مسکن بزرگترین آرزوی هر فردی است که تشکیل خانواده داده است، اما کمبود منابع مالی همیشه مانعی بوده تا افراد در رفع نیازهای اولیه خود دچار چالش شوند از همین روی ابتدایی ترین گزینه‌ای که به فکرشان خطور می‌کند دریافت وام مسکن است، اما به دلیل شرایطی که بانک های عامل تبیین می‌کند بسیاری از افراد حتی با توجه به مستحق بودنشان قادر به دریافت تسهیلات مسکن نیستند.

در این میان ازدواج دومی ها هم نمی توانند از وام مسکن بهره ببرند، پس اکنون بسیار واضح است که چه افرادی و چرا متقاضی خرید وام مسکن هستند.

شرایط خرید وام مسکن

خرید و فروش وام خرید مسکن به جز اعضای درجه 1 غیر قانونی است، از همین روی متقاضیان می توانند با خرید امتیاز وام  خرید مسکن از گواهی حق تقدم استفاده کنند، در خرید و فروش اوراق گواهی حق تقدم هیچ محدودیتی وجود ندارد و نقل و انتقال آن کاملا قانونی و از شهری به شهر دیگر هم امکان پذیر است.

خرید وام مسکن یکم

برای خرید وام مسکن یکم شما باید فردی را بیابید که موعد وام آن سر رسیده اما قصد استفاده از آن را ندارد، در این شرایط خریدار امتیاز وام یکم باید آپارتمان خود را به صورت قولنامه ای خریداری کرده و سند را به نام صاحب امتیاز وام ( فروشنده )  تنظیم کند، زیرا بانک مسکن مبلغ وام را فقط به شخصی که دفترچه به نام اوست اعطا می کند و این مهم بعد از رویت سند ملک اتفاق می افتد.

همانطور که مشاهده می‌کنید خرید وام مسکن کار بسیار پرریسکی است و چنان چه از بد روزگار در زمان نقل و انقال سند خانه فروشنده وام خرید مسکن فوت کند شما با وراث قانونی او طرف حساب شده و شاید هرگز نتوانید صاحب خانه خودتان شوید!!! پس حتما از مشاورین آگاه این حوزه کمک بگیرید تا مشکلی گریبان گیرتان نشود.

خرید وام مسکن جانبازی

بنابر دستور بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک هایی که شرایط پرداخت وام مسکن را دارند موظف به پرداخت وام مسکن جانبازی به جانبازان، خانواده شهدا، فرزندان جانبازان 70 درصد و بالاتر، آزادگان هستند. مبلغ وام مسکن جانبازی با توجه به محل سکونت افراد متفاوت می‌باشد و با نرخ سود 4 درصد و با مدت بازپرداخت 20 ساله به واجدین شرایط اعطا می‌شود.

با توجه به شرایط مطروحه، خرید وام مسکن جانبازی بسیار وسوسه انگیز می ‌باشد اما باید دقت داشت که تا قبل از تسویه کامل وام انتقال سند ملک یا فروش آن غیر ممکن است! پس چه باید کرد؟ این سوالی است که کارشناسان ما در وامتا به شما خواهند گفت تا از طریق مجاری قانونی با خیالی آسوده مالک خانه شوید.

خرید اوراق گواهی حق تقدم مسکن

متقاضیان خرید مسکن با افتتاح سپرده سرمایه گذاری ممتاز اشخاص حقیقی عادی قادر به اخذ اوراق گواهی حق تقدم مسکن خواهند بود، فقط باید در نظر داشت که این اوراق به دارندگان بالاترین مانده نزده شعبه با توجه به امتیاز کسب شده، تعلق می‌گیرد.

خرید اوراق گواهی حق تقدم مسکن در مسیری قانونی مراحل خرید تا فروش را طی می‌نماید اما تفاوت هایی در خصوص میزان تامین نقدینگی در مقابل وام مسکن یکم دارد.

خرید و فروش وام مسکن در بازار بورس

هم اکنون خرید و فروش وام مسکن با  مصوباتی که از طریق عرضه و تقاضا در بازار بدست می آید در بورس مدیریت می‌شود.

سازوکار واگذاری وام مسکن از طریق بازار بورس هنوز از ثبات قابل قبولی پیروی نمی کند و تعیین ضوابط و مقرارات برای برون سپاری عملیات نقل و انتقال اوراق مسکن هم چنان در دستور کار این بانک قرار دارد.

وامتا

حالا نوبت به آن رسیده که بگوییم چرا وامتا؟

وامتا زاده شده از دل سال ها تجربه و تخصص در زمینه قوانین بانکداری و حقوقی است، پس برترین گزینه برای افرادی است که می‌خواهند برای آینده خود و خانواده گام های محکمی بردارند.

پس معطل نکنید، حتی اگر ایده‌ای در سر ندارید یا نمی دانید باید از کجا شروع کنید با کارشناسان ما در وامتا تماس بگیرید، تخصص گروه ما راهنمای افکار شما خواهد بود و تجربه‌ی ما ضامن رضایت شما.

تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۸
دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهی وجود ندارد

پشتیبانی

تلفن تماس : ۰۲۱۲۸۴۲۶۰۳۴
آدرس : تهران، ولنجک، دانشگاه شهید بهشتی، بالاتر از مسجد دانشگاه ، شتابدهنده فارابی ، شرکت وامتا


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به گروه وامتا است

توجه

برای تماس با آگهی دهنده , مشترک وامتا شوید.

ثبت نام / خرید اشتراک