راهنمای جامع خرید وام جانبازی

خرید وام جانبازی یک گزینه سهل الوصول برای خریدارن و متقاضیان وام می‌باشد که به دنبال شرایط بازپرداخت ایده آل هستند.

وام جانبازی در طرح‌های ویژه و با تعاریف متعدد به جانبازان و خانواده‌ی آنان تخصیص داده شده است تا بتوانند برای رفع نیازهای ضروری زندگی از آن‌ها بهره‌مند شوند، ولی در میان وام گیرندگان افرادی هستند که به نقدینگی وام بیشتر از امتیاز آن برای خرید خانه یا خودرو نیاز دارند در نتیجه به فکر فروش تسهیلات وام جانبازی هستند. برای اینکه بدانیم خرید کدام وام جانبازی در راستای هدف گذاری ما است در ابتدا باید با انواع تسهیلات جانبازی آشنا شویم.

اما نکته حائز اهمیت در این میان، جایگاه منحصر به فرد خرید وام مسکن در بین متقاضیانی است که تمایل به خرید تسهیلات خانه با حداقل ریسک و خواهان دریافت بهترین خدمات هستند، در نهایت رقابت بر سر بدست آوردن حق امتیاز این وام از باقی وام ها بیشتر است.

پس چنان چه شما نیز یکی از متقاضیان خرید وام جانبازی هستید، تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

وام جانبازی چیست؟

با استناد به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، تمامی بانک‌های جمهوری اسلامی ایران و سازمان بنیاد شهید موظف به خدمت رسانی در بخش هایی نظیر مسکن، رفاهی، تحویل خودرو، خرید کالا و ... به جانبازان عزیز کشورمان هستند.

وام جانبازی در قالب وام خرید مسکن، وام خرید خودرو، وام کارآفرینی و توسعه شغل، وام صندوق شاهد و ... به گروهای مختلف جانبازان تعلق می‌گیرد که برخی از آن‌ها توسط وام گیرنده قابل فروش به غیر، با توجه به رعایت شرایط خاص است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

وام مسکن جانبازی

طبق قوانین حاکم بر پرداخت وام مسکن به جانبازان، آزادگان، همسر، اولاد و والدین شهدا، فرزندان جانبازان، وام مسکن جانبازی بیش از 70 درصد قابل پرداخت است.

" این نکته حائز اهمیت است که مشمولین دریافت وام مسکن جانبازی تنها یک بار قادر به دریافت تسهیلات جانبازی هستند. "

مقدار و سود وام مسکن جانبازی

مقدار وام مسکن جانبازی با توجه به محل خرید ملک متفاوت می‌باشد، از این روی در کلان شهرها و مراکز استان‌ها 85 میلیون تومان، در شهرهایی با تراکم جمعیت زیر یک میلیون نفر جمعیت، مبلغ وام 70 میلیون تومان و در شهرهای کوچک 60 میلیون تومان می‌باشد.

مقدار سود وام مسکن جانبازی 4 درصد مصوب شده است.

خرید وام مسکن جانبازی

خرید وام مسکن جانبازی با توجه به شرایط ویژه‌ای که دارا می‌باشد، گزینه مناسبی برای اخذ آن و سپس خرید خانه است.

برای خرید وام مسکن جانبازی در گام نخست شما باید فردی قابل اطمینان بیابید که تنها به شما وعده فروش وام  مسکن جانبازی را ندهد و در واقعیت امتیاز دریافت این تسهیلات را دارا باشد.

آن چه آشکار است، یافتن فرد مورد اطمینان کار دشواری است پس فقط یک منبع قانونی و حقوقی می تواند یاری گر شما در این مسیر باشد.

یک سوال ساده : همانطور که مستحضرید بانک در صورت رویت سند ملک به نام دارنده حساب پس انداز جانبازی، اقدام به پرداخت وام می‌کند، پس شما خانه خود را تا زمان اتمام اقساط وام صاحب نخواهید شد. حالا فرض کنید که قبل از اتمام موعد تسویه وام، وام گیرنده فوت کند!!! تکلیف شما و سرمایه اتان چه می‌شود؟؟؟

پس بار دیگر کارشناسان ما در وامتا کنار شما هستند، تا هر قدمی را که برمی‌دارید با اطمینان خاطر و دور از چالش های قانونی و مالی باشد.

وام خودرو جانبازی

وام خودرو برای جانبازان با توجه به نوع جانبازی و نیاز فرد متفاوت می‌باشد، به جانبازان 50 درصد به بالا خودروی داخلی واگذار شده، که 40 درصد از قیمت نهایی خودرو توسط بنیاد شهید به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود و 60 درصد آن تسهیلات بانک است که سود آن نیز توسط بنیاد شهید پرداخت می‌شود.

خرید وام خودرو جانبازی

با توجه به شرایط خاص حاکم بر خرید خودرو کمتر کسی قصد فروش وام خود را دارد و اصلا باید دید در صورت فروش، خرید این نوع وام ها به نفع خریدار است یا خیر؟

برای پاسخ به این سوال و سوالات دیگر بهتر است همین الان طرح ذهنی خود را مکتوب کرده و نقشه راه  را ترسیم کنید، سپس از کارشناسان وامتا که متشکل از تیمی خبره در حوزه نظام بانکداری هستند راهنمایی بگیرید و جواب تمام سوالات خود را بیابید.

تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۸
دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهی وجود ندارد

پشتیبانی

تلفن تماس : ۰۲۱۲۸۴۲۶۰۳۴
آدرس : تهران، ولنجک، دانشگاه شهید بهشتی، بالاتر از مسجد دانشگاه ، شتابدهنده فارابی ، شرکت وامتا


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به گروه وامتا است

توجه

برای تماس با آگهی دهنده , مشترک وامتا شوید.

ثبت نام / خرید اشتراک